Prezydent Hanna Zdanowska powitała przedstawicieli firm NOKIA oraz IRIS Telecommunication Poland - nowych inwestorów w Łodzi.

"Łódź jest tym miejscem, w którym chcemy się rozwijać." – mówią przedstawiciele Nokii. Na początek 100 osób, docelowo – 250, a nawet więcej. Tylu specjalistów branży IT znajdzie zatrudnienie w łódzkim oddziale Nokii i Iris Telecommunication.
 
Nokia zatrudnia ponad 5400 pracowników w naszym kraju. Liczba ta stale rośnie. W Polsce Nokia buduje technologie przyszłości, ale też współpracuje z operatorami telekomunikacyjnymi, instytucjami publicznymi. Firma jest już obecna w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy. Przyszedł czas na Łódź.
 
"Wybraliśmy Łódź ze względu na korzystne położenie i dobrą komunikację. Realizowane projekty będą tworzone w województwie łódzkim i sąsiadujących. Zdecydowaliśmy się tu ulokować ze względu na atmosferę jaka panuje w mieście i wokół miasta. To co się tu dzieje, rozwój lokalnego rynku pracy i powstające inwestycje wpłynęły na naszą decyzję." – mówi Piotr Kaczmarek, prezes zarządu Nokia w Polsce. 
 
Iris Telecommunication to spółka usługowo-serwisowa. Działa na potrzeby Nokii na lokalnych rynkach. Powstała do obsługi projektu budowy szerokopasmowego dostępu do internetu, dzięki któremu dostęp do szybkiego pasma uzyska 400 tys. odbiorców prywatnych i 2,5 tys. szkół.
 
Na potrzeby projektów firma zatrudni absolwentów studiów technicznych, projektantów sieci od strony telekomunikacyjnej i budowlanej. Specjalistów, którzy będą prowadzić projekty o różnym stopniu złożoności. Inwestorzy zakładają ścisłą współpracę łódzkiego oddziału z globalnym centrum projektowym Nokii w Hiszpanii.
 
"Zatrudnieni przez nas absolwenci łódzkich studiów technicznych z pewnością będą mieli możliwość rozwoju zawodowego." – przekonuje Bogdan Sołtysiak, prezes zarządu Iris Telecommunication.
 
Źródło: http://uml.lodz.pl
Wróć do listy