NOKIA zainaugurowała działalność
IRIS Telecommunication Poland w Łodzi.

Nokia zainaugurowała dziś działalność Iris Telecommunication Poland, swojej nowoutworzonej spółki usługowo-serwisowej, z siedzibą w Łodzi. Spółka będzie odpowiadać za projektowanie i budowę sieci światłowodowych w trzynastu regionach Polski centralnej i północno-wschodniej, realizowanych przez Nokia w ramach programu Polska Cyfrowa.

„W ciągu najbliższych 12 miesięcy planujemy zatrudnić w Iris Telecommunication ok. 200-250 osób, głównie z kompetencjami w zakresie projektowania i zarządzania projektami, w tym projektami budowlanymi oraz budową sieci światłowodowych, aby zapewnić sprawną realizację naszej części programu Polski Cyfrowej. Cieszymy się, że możemy pomóc budować infrastrukturę, dzięki której tysiące Polaków będą mogły korzystać z szybkiego łącza internetowego” - powiedział Piotr Kaczmarek, Prezes Zarządu firmy Nokia w Polsce podczas uroczystego otwarcia siedziby nowej spółki.
 
„Niezmiernie cieszy nas to, że kolejna firma zaufała Łodzi i postawiła na rozwój w naszym mieście. Jest to dowodem na to, że nasze działania skupione na budowaniu atrakcyjności miasta, między innymi dla inwestorów, przynoszą efekt i są dostrzegane przez międzynarodowe podmioty. Rozwój działalności firmy takiej jak Nokia w naszym mieście, to szansa na pracę dla wykwalifikowanych specjalistów, ale także znak tego, że rozpoznawalne marki widzą w nas potencjał. Trzymamy kciuki za pomyślność rozwoju firmy w Łodzi” - powiedziała Prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska

Tworzone przez Nokię sieci światłowodowe doprowadzą zaawansowane, szybkie łącza szerokopasmowe o prędkościach do 100 Megabitów na sekundę do ponad 400 000 domów i około 2 500 szkół w województwach łódzkim, świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim, obejmując w dużej części obszary wiejskie. Mając szerokie doświadczenie eksperckie w zakresie realizacji tego typu sieci, Nokia będzie zarządzać wdrożeniem pasywnej sieci światłowodowej, aż do podłączenia szkół i budynków do sieci.

Nokia jest największym inwestorem w obszarze ICT w Polsce a polski oddział firmy należy do najbardziej dynamicznych w Europie i zatrudnia obecnie ok. 5 400 pracowników. Polski oddział jest też jednym z filarów innowacji firmy. Tu tworzone są najnowsze technologie, jak LTE, 5G, czy Small Cells. Większość pracowników - blisko 4 000 osób - zatrudnionych jest w obszarze R&D, w centrach badawczo-rozwojowych we Wrocławiu, Bydgoszczy i Krakowie, gdzie powstają najnowsze rozwiązania dla mobilnych sieci telekomunikacyjnych oraz dla sektora publicznego. Z kolei Globalne Centra Usług Nokia – w Warszawie i Bydgoszczy - obsługują klientów firmy na całym świecie. Nokia współpracuje też z licznymi polskimi uczelniami wyższymi, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami, prowadząc wspólne projekty naukowe i badawcze, oferując staże i promując rozwój innowacyjności.
 
W Polsce Nokia działa od 25 lat, dostarczając najnowsze technologie i profesjonalne usługi dla sieci mobilnych i stałych, w tym dostępu szerokopasmowego, sieci bezpieczeństwa publicznego oraz systemy komunikacji kolejowej, jak również produkty wspomagające ochronę zdrowia.
 
 
 

PRZEJDŹ DO MATERIAŁU VIDEO

 

Wróć do listy